444 7 633   info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 444 7 633

Kulak Estetiği Nedir

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Kulak Estetiği Nedir

Kulağın işlevsel öneminin yanında yüz estetiği tarafından da yüzdeki diğer organlarla uyumluluğu imkân sunan estetik değeri de vardır. Kulak estetiği, doğuştan veya sonradan meydana çıkan sebepler sonucu bozulabilir, hem fiziksel aynı zamanda da psikolojik problemlere yol açabilir.

Kulak işitme organımız olarak varlığımızı sürdürebilme, hayat kalitesini sağlama, iş hayatı ve toplumsal ilişkilerin düzenlenmesi tarafından birçok büyük öneme sahiptir. Kulağın işlevsel öneminin yanında yüz estetiği tarafından da yüzdeki diğer organlarla uyumluluğu imkân sunan estetik değeri de vardır. Kulak estetiği, doğuştan veya sonradan meydana çıkan sebepler sonucu bozulabilir, hem fizyolojik hem de ruhsal problemlere yol açabilir.

Kepçe kulak Tedavisi

Kulaklarda en sık rastlanan şekil bozukluğu kepçe kulak deformitesidir. Kepçe kulak, kulakların olması gerektiğinden biraz daha açık biçimde durması haline denir. Kepçe kulak probleminde kulakların açık durmasıyla beraber kulak kıvrımlarının az gelişmiş veya hiç gelişmemiş olasıdır, bu vaziyette kulak kepçesi bir kaşığın iç yüzü gibi daha düz bir görünüm alır. Kepçe kulak sorununun gebelik sırasında bebeğin ana karnındaki duruş veya bebeklik döneminde yatış pozisyonu ile ilgisi yoktur. Bebeklik döneminde kepçe kulak düzeltme için başın etrafından kulakları sargıyla yatırmaya çalışmanın kepçe kulak estetiği üzerine hiçbir yararı yoktur.